Śladami Jana Pawła II

Nie ma drugiego miasta na świecie równie mocno związanego z życiem i działalnością Karola Wojtyły jak Kraków. Młody Karol przyjechał tu z ojcem w 1938 roku by podjąć studia na wydziale polonistyki UJ. Od tego momentu spędził w Krakowie 40 lat z przerwą tylko na studia w Rzymie i swoją pierwszą pracę w parafii w Niegowici. W Krakowie znajduje się mnóstwo miejsc związanych z Karolem Wojtyłą jako studentem, robotnikiem, aktorem, poetą, młodym księdzem, wykładowcą uniwersyteckim, duszpasterzem, biskupem, Metropolitą Krakowskim i wreszcie papieżem. Od października 1978 roku, kiedy to został powołany na głowę Stolicy Apostolskiej nie mieszkał już w Krakowie. Jako Ojciec Święty odwiedził Kraków siedmiokrotnie i do końca swojego życia pozostał z nim związany emocjonalnie.

W czasie spaceru zobaczymy najważniejsze miejsca związane z życiem Karola Wojtyły: gdzie mieszkał, studiował, modlił się, występował, celebrował Msze Święte jako papież, spotykał się z ludźmi, jego dary dla Krakowa i jego pomniki – słowem : wszystkie ślady, jakie pozostawił w Krakowie…

Żeby zobaczyć te wszystkie miejsca trzeba poświęcić cały dzień ale można, oczywiście, wybrać najważniejsze obiekty i w ten sposób skrócić spacer.